90+3 Ege’de Futbol | Haydi bu kez olsun!

Bülent Buda: Ülkenin şirin beldelerinden olan Bodrum, ikinci dönem Süper Lig için oynayacaklar. Bir ilk yaşanıyor futbol aleminde. Yönetim, teknik birim, oyuncu topluluğundaki devamlılık, öz veri ile yaptıkları işe saygı. Ustalık, beceri muhteşem. Şampiyonluk kadar değerli işler. İzleyene keyif veren, akan, coşkulu bir ayak topu uygulaması. Üstüne keyif alarak oynamak. Oynadığını vazgeçmeden her defasında geliştirmek, sürekli kılmak.

Entelektüel zekası gelişmiş bir topluluğa özgü dışa vurum biçimi. Her oyunu, başladığı gibi sonlandırmak. Yalpalamadan, öne veya geriye düşmek, devam etmek. Ve de çok önemli, değerli olan kavramı korkusuzca uygulamak. İki futbol sezonudur ıskaladığım maçları yok. Her defasında yengi ya da yenilgi izlediklerimden keyif aldım. Hiç yüz yüze gelip el sıkışmadan, tanışmadan… Ekranda gelişen, güçlenen arkadaşlıklar, dostluklar gibi farklı bir duygu gözlemlediklerim.

Bir aksilik olmazsa yarın akşam 20.00’de yine ekran karşısındayız. Çok sakin ve rahatım. Heyecan var elbette. Öyle sonuç ne olursa olsun onlar benim gönlümün şampiyonları demeyeceğim bu kez şampiyonluğu bekleyeceğim.

‘‘Olduğun yerden başla. Elindekini kullan. Yapabildiğini yap.’’ demiş ünlü Tenisçi Arthur Ashe.

Ve ardından ünlü spor adamı, sinema oyuncusu Dwayne Johnson ekliyor; ‘‘Kan, ter ve saygı! İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın.” Hadi bakalım kolay gelsin Halikarnas’ın değerlileri..

Fatih Tanfer: – Bodrumspor’un finalde rakibi Sakaryaspor karşısında fiziksel ve mental olarak güçlü bir şekilde çıkacağına inanıyorum. Geçen sezon çok basit hatalarla kaybedilen şampiyonluk için bu sezon geçmişten ders alınarak bütün stratejileri kazanmak üzerine kurulmalıdır.

– Bodrumspor’da bunu başaracak oyuncu grubu mevcut. Elbette final maçının gerginliği olacaktır. Ancak yüksek konsantrasyon ve takım halinde birlikte hareket etmeleri en önemli yanları. Son düdüğe kadar mücadeleyle asla vazgeçmemek Bodrum’un oyun karakterinde zaten mevcut.

– Sakaryaspor’un hücumda hızlı, orta alanda iyi top kullanan oyuncuları var. Buna göre önlem almamalılar. Asla savunmada yerleşim hatası yapılmamalıdır. Sakaryaspor özelliği gereği rakiplerine baskı yapar. Bu anlarda dikkatli olunmalı. En önemlisi hücuma çıkarken asla top kaybı yapılmamalı. Ayrıca savunması ağır ve tek hamlelik oyunculardan kurulu.

– Gökdeniz, Kenan ve Burak Sakaryaspor’un bu eksik yanlarını avantaja çevirmelidir. Hücumda verecekleri genişlik, hareketli oyunları Sakarya savunmasının dengesini bozacaktır.

– Bodrumspor, final maçında ilk düdükle beraber kazanma isteğini oynadığı doğru futbolla göstermelidir. Oyun aklını öne çıkarmalı ve mücadelesini son düdüğe ladar bırakmamalıdır.

– Sezon boyu gösterdikleri performans ortada. Artık geriye sadece tek maç kaldı. Ciddi bir odaklanmayla final maçınıda kazanıp şampiyon olmasının anahtarı artık kendi ellerinde. Haydi Bodrumspor hakkın olan Süper Lig’e çık ve evine mutlu dön.

Yalnız Bodrum’u değil bütün Ege’yi sevindir

Mehmet Demirtaş: Bodrumspor, son iki sezondur Süper Lig kapısını zorluyor. En son yazacağımızı en baştan yazalım. Bodrumspor’da doğru yönetim anlayışı, akılcı ve istikrarlı bir teknik ekip ve mütevazı kadrosuyla başarılı işler yapan bir oyuncu grubu mevcut.

Bu başarı tesadüf değil; aksine, bir planın ve sistemli çalışmanın eseri.

İsmet hoca, doğru cümleler kuruyor. Kelime dağarcığı, taktik anlayışı, kişisel ilişkileri ve sosyolojik değerlendirmeleri dikkat çekici.

Cebinde, sepetinde bilgi, tecrübe ve deneyim taşıyan bir teknik direktör böyle olur. İsmet hoca; şehre, taraftara, futbolcusuna, yönetime, rakiplerine ve meslektaşlarına karşı iki sezondur rol model oluyor. Analizleri doğru, taktikleri anlaşılır. Takımı haddine, kendine uygun ve üstelik ekonomik oynattı bugüne kadar. Ancak asıl imtihan şimdi başlıyor. Geçtiğimiz sezondan yarım kalan bir hikayeleri var. Sakaryaspor karşısında onu tamamlamak adına sahaya çıkacaklar. Kendisine övgüm yüksek.

Bu sezon 1. Lig’de dört kez teknik direktör değişikliği yapan takımlar var. Bodrumspor’da ise İsmet hoca istikrarlı bir şekilde çalışıyor. İsmet hocanın kariyerine, futbol ahengine, şapkadan tavşan çıkarma hallerine, haklı sevinçlerine şapkamı önüme koyar dinlerim. İsmet hoca ve Bodrumspor’un Süper Lig özlemi inşallah biter ve Bodrum’un tarihine “Butik şehrin, büyük hikayesi” olarak adını altın harflerle yazdırır. Elbette tek arzumuz Göztepe’den sonra Bodrumspor’u da Süper Lig’e uğurlamak. Çünkü onlar bunu sonuna kadar hak ediyor.

Mümin Sekman’ın dediği gibi; “Hayatı bir şampiyon gibi yaşamak isteyenler ve şampiyonluktan başka bir hayat düşünemeyenler için… Daha ileriye, daha yükseğe, daha güçlü ve daha hızlı!” İşte Bodrumspor’un da bu felsefeyi benimseyerek adım adım zirveye tırmandığına şahit olduk. İki sezondur verilen mücadele, büyük özveri ve azimle örülmüş bir başarı hikayesini şimdi tamamlama zamanı. Bodrumspor, sadece bir futbol takımı değil, aynı zamanda bir azim ve kararlılık hikayesi.

Butik bir şehrin büyük hayallerinin nasıl gerçeğe dönüştüğünün en güzel örneği. İsmet hoca ve oyuncuları, bu başarı hikayesini tamamlamak için sahaya çıkacaklar ve biz de onları gururla izleyeceğiz.

Haydi Bodrumspor, gösterin gücünüzü ve hak ettiğiniz yere, Süper Lig’e adınızı yazdırın!

Kasayı dolduracaklar!

Bodrumspor Süper Lig’e yükseldiği takdirde önemli bir gelire sahip olacak. Tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele etmeyi hedefleyen yeşil beyazlılar mutlu sona ulaşırsa katılım bedeli olarak 86 milyon 500 bin lirayı kasasına koyacak. Süper Lig’de yeni sezonda mücadele edecek 19 takım galibiyet başına yaklaşık 6 milyon liranın sahibi olacak. Beraberlik durumunda yine kulüplere 3 milyon liraya yakın ödeme yapılacak. Tarihi fırsatı kaçırmak istemeyen Bodrum FK, Süper Lig’e yükselmesi durumunda 150 milyon lirayı aşabilecek bir gelirin sahibi olacak. Teknik Direktör İsmet Taşdemir, perşembe günü oynanacak maça en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Tarihimizde bir ilki gerçekleştirmek, camiamızı sevince boğmak istiyoruz. Süper Lig’in maddi getirisi de elbette çok önemli. İnanıyorum ki takım olarak, camia olarak bu yolu başarıyla bi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir