Xiaomi 14 Civi perakende kutusu lansmanından önce sızdırıldı

Xiaomi, 12 Haziran’da Hindistan’da Xiaomi 14 Civi akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu cihazın, Mart ayında Çin’de tanıtılan Civi 4 Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olduğu düşünülüyor.

Lansman öncesinde, ünlü sızıntı kaynağı Abhishek Yadav, Xiaomi 14 Civi’nin perakende kutusunu sızdırarak cihazın ana özelliklerini ortaya koydu. Bu sızıntı, cihazın gerçekten de Civi 4 Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olduğunu doğruluyor.

Perakende kutusuna göre, telefonun Leica markalı 50MP ana kamerası ve çift 32MP ön kamerası bulunuyor. Ekranı ise kavisli AMOLED olup 1.5K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip. Cihaz, Snapdragon 8s Gen 3 işlemci ve 4700mAh batarya ile güçlendiriliyor. Renk seçenekleri arasında Cruise Blue, Matcha Green ve Shadow Black yer alıyor.

Xiaomi 14 Civi’nin diğer özelliklerinin de Civi 4 Pro ile aynı olması bekleniyor. Bu da cihazın, 6.55 inç ekran boyutuna sahip olup 3000 nit tepe parlaklığı, 12MP ultra geniş açılı kamera ve 50MP telefoto kamera ile 50MP ana kamerayı destekleyeceği anlamına geliyor.

Snapdragon 8s Gen 3 çipi, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile birleştirilmiş durumda ve 4700mAh batarya 67W hızlı şarj desteği sunuyor. Fiyatlandırma detayları henüz açıklanmadı, ancak aynı kaynağın daha önceki bir sızıntısına göre, telefonun fiyatının 600 doların altında olacağı tahmin ediliyor. Xiaomi’nin yeni modeli, estetik tasarımı ve güçlü özellikleri ile kullanıcıların beğenisini kazanacağa benziyor. Akıllı telefon pazarında büyük bir heyecan yaratan Xiaomi 14 Civi, merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir